All for Joomla All for Webmasters

                    7 września 2014 roku w pałacu w Balicach odbył się koncert muzyki kameralnej w wykonaniu Polish Piano Ensemble. Kwartet fortepianowy g-moll KV 478 Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Kwartet fortepianowy d-moll op. 8 Zygmunta Noskowskiego zainicjowały cykl spotkań muzycznych Muzyka w Starych Balicach. I tak jak w przypadku wszystkich cyklicznych koncertów Stowarzyszenia Małopolskiej Manufaktury Sztuki, tak i w przypadku Muzyki w Starych Balicach, miejscespotkań z muzyką kameralną jest wyjątkowe. To wspaniały, XV- wieczny pałac Radziwiłłów, utrzymany w stylu eklektycznym, otoczony zabytkowym parkiem. To wyjątkowe miejsce jest gospodarzem koncertów mających aspekt głównie edukacyjny, bowiem założeniem cyklu Muzyka w Starych Balicach jest przede wszystkim wprowadzenie dzieci, młodzieży i dorosłych w świat muzyki i przybliżenie go poprzez wykłady, prelekcje oraz ciekawe koncerty. Pragniemy zaznajomić słuchaczy nie tylko ze stylistyką poszczególnych epok muzycznych, ale również zapoznać z ciekawym instrumentarium, umożliwić kontakt z wybitnymi postaciami edukacji muzycznej z Krakowa i okolic, jak również zachęcić do obcowania z kulturą muzyczną na wysokim poziomie.

                   Spotkania z Muzyką w Starych Balicach są nie tylko formą edukacji muzycznej, ale służą również animacji życia kulturalnego gminy Zabierzów, promują młode talenty, prezentują wybitnych pedagogów i instrumentalistów oraz eksponują perły architektury województwa małopolskiego.

 

 

Strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby uzyskać więcej informacji, zachęcam do zapoznania się z polityką prywatnośc .